Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internetowi wierzą coraz bardziej. Rządowi, kościołowi i innym mediom coraz mniej

Media cieszą się coraz mniejszym zaufaniem Amerykanów. Jak donosi raport Pew Research Center, w ciągu ostatniego dwudziestolecia zaufanie do nich spadło bardziej, niż do kościoła, rządu, szkolnictwa czy wojska. Na tym tle świetnie wypada internet, który zdobywa sobie coraz większą popularność wśród osób poszukujących wiarygodnej informacji.

Codziennie z internetem łączy się około 70 mln Amerykanów. Głównie po to, by odebrać i sprawdzić pocztę. Ale coraz częściej, by poczytać o bieżących wydarzeniach. Jak wskazuje najnowsze badanie przeprowadzone przez Nielsen/NetRatings na zlecenie Washingtonpost.com osoba, która zakosztuje informacji z internetu przejawia mniejszą chęć korzystania z innych jej źródeł.

Przebadano grupę około 2000 respondentów, którzy przynajmniej raz w ciągu 90 dni odwiedzili internetowe serwisy informacyjne. 60% z nich korzysta z nich codziennie. W badanej grupie tak często ogląda telewizyjne wiadomości 47% osób, słucha wiadomości w radiu 41%, a 30% śledzi bieżące wydarzenia dzięki lokalnej prasie.

Aż 47% respondentów uważało, że spędza więcej czasu w sieci niż jeszcze rok temu, a co piąty przyznał, że mniej czasu poświęca na oglądanie telewizji.

Średnio w internecie przebadani spędzają około 21 godzin tygodniowo. Nie wliczono w to czasu poświęcanego na obsługę elektronicznej poczty. Na telewizję przeznaczają 15,8 godzin tygodniowo, 9 godzin na słuchanie radia, prawie 3 godziny na czytanie dzienników, a nieco ponad 2 godziny na magazyny.

Oprócz czytania internetowych wiadomości, 69% badanych oglądało video online, 34% pobiera muzykę lub filmy, a 29% czyta blogi. 21% przebadanych internautów zapłaciło za zamknięte treści w internecie.

Rosnąca przewaga internetu nad innymi mediami pod względem poświęcanego mu czasu potwierdza wyniki badania przeprowadzonego przez Online Publishers Association, według którego najchętniej wybieranym medium w obliczy konieczności wybrania jedynie dwóch, byłby internet. Odpowiedziało tak 45.6 przebadanych przez OPA.