Internet w sondażu OnlineBus

Zmniejszył się również dystans pomiędzy Onetem a Wirtualną Polską w odniesieniu do korzystania z portalu w ciągu ostatnich dwu tygodni. Tu na pierwszym miejscu znajduje się nadal Onet.pl (60%), lecz tuż za nim Wirtualna Polska (57%). Należy bezsprzecznie przyznać, że te dwa portale to zdecydowani liderzy, a ich pozycja wydaje się nie zagrożona.

Następny w rankingu Yahoo! zdobył jedynie 27% wskazań, czwarta AltaVista - 18%. Konkurencja, która może zagrozić pozycji obu liderów, to startujący w trzecim tygodniu stycznia br. (o ile ten termin zostanie dotrzymany) portal Agory - Gazeta.pl - lub wejście na polski rynek dużego gracza z Zachodu (np. Yahoo!). O tym jednak dopiero się przekonamy.

Wzrasta liczba osób regularnie korzystających z Internetu. W listopadzie regularne surfowanie w Sieci deklarowało już 22% liczby internautów. Według GfK Polonia, w marcu 2000 r. było ich 17,6%. Systematycznie rośnie również liczba osób robiących zakupy lub przeprowadzających transakcje finansowe przez Internet. W ciągu ostatnich 3 miesięcy takich osób było 7%. To dużo, choć złote czasy e-commerce B2C to na razie odległa perspektywa.