Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

W listopadzie z Internetu korzystało 21,6% Polaków w wieku od 15 do 75 lat. W porównaniu z październikiem odsetek internautów zwiększył się minimalnie – jedynie o 0,1%. Lekko wzrosła liczba osób łączących się z Siecią w domu i w szkole – wynika z ostatnich badań Net Track przygotowanych przez SMG/KRC.

W listopadzie liczba internautów wyniosła 6,45 mln. Tym samym miniony miesiąc nie przyniósł właściwie żadnych zmian. W październiku odsetek użytkowników Sieci był podobny (wcześniejsze wyniki badań dostępne pod adresem:http://www.internetstandard.pl/news/61718.html ).

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

Internauci w Polsce

Od września liczba internautów zmieniła się jedynie minimalnie. Wygląda na to, że prognozy Telekomunikacji Polskiej, która zapowiadała 10 mln internautów na zakończenie 2003 roku, nie sprawdzą się.

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

Gdzie korzystamy z Internetu?

Wciąż najczęściej korzystamy z Internetu w domu (52,85% badanych). W porównaniu z październikiem lekko wzrosła liczba osób surfujących w domu (skok o 1,05%) oraz w szkole (o 0,12%). Nie mniej jednak wciąż zachowana jest hierarchia: najwięcej osób łączy się z Internetem w domu, mniej w pracy i szkole. Znacznie mniej użytkowników korzysta z Sieci u znajomych i w kawiarniach internetowych.

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

Jak często korzystamy z Internetu?

Jedna trzecia badanych surfuje codziennie lub prawie codziennie. Niewiele ponad jedna czwarta użytkowników łączy się z Siecią kilka razy w tygodniu.

Najczęściej odwiedzanymi miejscami w Internecie są przede wszystkim portale. Pierwsze miejsce po raz kolejny przypadło Onetowi. W porównaniu z październikiem nastąpił ok. 3% wzrost liczby odwiedzających ten portal.

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

Ranking witryn

Wirtualna Polska i Interia również zanotowały wzrost (odpowiednio o 0,7% i 2,04%).