Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

W listopadzie z Internetu korzystało 21,6% Polaków w wieku od 15 do 75 lat. W porównaniu z październikiem odsetek internautów zwiększył się minimalnie – jedynie o 0,1%. Lekko wzrosła liczba osób łączących się z Siecią w domu i w szkole – wynika z ostatnich badań Net Track przygotowanych przez SMG/KRC.

W listopadzie liczba internautów wyniosła 6,45 mln. Tym samym miniony miesiąc nie przyniósł właściwie żadnych zmian. W październiku odsetek użytkowników Sieci był podobny (wcześniejsze wyniki badań dostępne pod adresem:http://www.internetstandard.pl/news/61718.html ).

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

Internauci w Polsce

Od września liczba internautów zmieniła się jedynie minimalnie. Wygląda na to, że prognozy Telekomunikacji Polskiej, która zapowiadała 10 mln internautów na zakończenie 2003 roku, nie sprawdzą się.

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

Gdzie korzystamy z Internetu?

Wciąż najczęściej korzystamy z Internetu w domu (52,85% badanych). W porównaniu z październikiem lekko wzrosła liczba osób surfujących w domu (skok o 1,05%) oraz w szkole (o 0,12%). Nie mniej jednak wciąż zachowana jest hierarchia: najwięcej osób łączy się z Internetem w domu, mniej w pracy i szkole. Znacznie mniej użytkowników korzysta z Sieci u znajomych i w kawiarniach internetowych.

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

Jak często korzystamy z Internetu?

Jedna trzecia badanych surfuje codziennie lub prawie codziennie. Niewiele ponad jedna czwarta użytkowników łączy się z Siecią kilka razy w tygodniu.

Najczęściej odwiedzanymi miejscami w Internecie są przede wszystkim portale. Pierwsze miejsce po raz kolejny przypadło Onetowi. W porównaniu z październikiem nastąpił ok. 3% wzrost liczby odwiedzających ten portal.

Internet w listopadzie – ciąg dalszy stagnacji

Ranking witryn

Wirtualna Polska i Interia również zanotowały wzrost (odpowiednio o 0,7% i 2,04%).