Internet satelitarny dla 2 mln polskich domów

Operator satelitarny SES Astra zapowiedział wprowadzenie na polski rynek taniej i dobrej jakości usługi internetowej. Operator chce dotrzeć z Internetem do 2 mln gospodarstw domowych znajdujących się poza zasięgiem stacjonarnej sieci telekomunikacyjnej. Usługa ma ruszyć za trzy - cztery miesiące.

SES Astra chce sprzedawać usługę wraz z operatorami, którzy będą chcieli uzupełnić swoją ofertę o usługi dla terenów słabo zurbanizowanych. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, oferta Astry ma być nie tylko szybsza w porównaniu do starych technologii, ale także o kilkadziesiąt procent tańsza.

Jak podaje dziennik Rzeczpospolita, Astra zaproponuje trzy pakiety usług, w których prędkość ściągania danych będzie się wahała od 256 kb/s do 1024 kb/s. W drugą stronę informacje są wysyłane z prędkością nawet 128 kb/s. Detaliczne ceny usług będą się wahały od ok. 70 do 140 zł miesięcznie.

Według specjalistów oferta Astry ma szansę zdobyć ok. 200 - 300 tys. klientów. Przynosiłoby to spółce i operatorom oferującym usługę ok. 300 mln zł rocznie.