Internet Start Up - bezpłatna pomoc prawna dla projektów internetowych

Kancelaria Wierzbowski Eversheds uruchomiła projekt bezpłatnego doradztwa prawnego dla projektów związanych z internetem i nowymi technologiami. Na początku października wybrane zostaną pierwsze projekty uczestniczące w programie Internet Start Up.

Internet Start Up to program uruchomiony przez kancelarię Wierzbowski Eversheds, w ramach którego zakwalifikowane projekty związane z internetem i nowymi technologiami liczyć mogą na kompleksową pomoc prawną w wielu obszarach.

Program adresowany jest do każdego polskiego przedsiębiorcy, którego działalność związana jest z internetem lub szeroko rozumianymi nowymi technologiami, niezależnie od etapu, na jakim znajduje się przedsięwzięcie. Preferowane są jednak projekty, które wyszły poza fazę koncepcji i które, choć w niewielkim zakresie, zaczęły być realizowane.

Zdając sobie sprawę, że koszt specjalistycznej pomocy prawnej może być istotną przeszkodą, zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, proponujemy uczestnictwo w Programie Internet Start Up, kierując się zasadą działalności pro bono, oznaczającą nieodpłatne działanie w interesie publicznym - napisali na stronie głównej inicjatorzy projektu.

Pakiet pomocy realizowany w ciągu 15 godzin pracy prawników obejmować może - w zależności od rodzaju przedsięwzięcia - wiele zagadnień np. wsparcie w wyborze właściwej struktury organizacyjnej danego projektu, przygotowanie regulaminu i innych dokumentów, przygotowanie umów z twórcami programów oraz umów licencyjnych, doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych, znaków towarowych i domen internetowych czy wsparcie w relacjach z inwestorami.

Spośród nadesłanych zgłoszeń będziemy wybierać te projekty, które uznamy za najbardziej godne wsparcia, a kryterium wyboru to przede wszystkim innowacyjność projektu oraz możliwość jego gospodarczego zastosowania, wyrażającą się realnym generowaniem przychodu - informują twórcy Internet Start Up. Co miesiąc wybierane będą kolejne projekty.

Więcej informacji o projekcie: http://www.internetstartup.pl