Internet Standard wręcza nagrody

Redakcja Internet Standard zorganizowała specjalne spotkanie, by wręczyć nagrody tym, którzy otrzymali od nas tytuł człowieka i firmy roku 2004. Choć wybór był niezmiernie trudny, naszym zdaniem, na te tytuły zasłużyli sobie: Tomasz Jażdżyński, były prezes Interii oraz firma o2.pl.

Spotkanie zorganizowaliśmy w naszej redakcji. Z ramienia o2.pl przybył Jacek Świderski, członek zarządu spółki. Niestety Tomasz Jażdżyński z powodu choroby nie mógł do nas przyjechać.

Internet Standard wręcza nagrody

Jacek Świderski, członek zarządu o2.pl i Michał Kreczmar, wydawca serwisów online IDG.pl

Dla człowieka roku 2004 oraz dla przedstawicieli firmy roku przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki z logiem zwycięzcy, dyplomy oraz drobne upominki od wydawnictwa IDG. Przypomnijmy, że Tomasz Jażdżyński otrzymał tytuł człowieka roku w uznaniu za śmiałe pomysły rozwoju portalu Interia.pl poprzez plan przejęcia komunikatora internetowego Gadu Gadu oraz obronę swoich racji przed większościowym akcjonariuszem spółki. Z kolei o2.pl wyróżniliśmy za wyznaczanie nowych trendów rynkowych (promocję telefonii internetowej w Polsce, szybką reakcję na wojnę o wielkość skrzynek pocztowych, ustanowienie 1 GB darmowych kont e-mailowych polskim standardem) i ekspansję w e-branży (zysk za 2004 rok).

Internet Standard wręcza nagrody

Początek rozmowy o planach o2.pl na ten rok

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Po oficjalnym wręczeniu nagród, zespół IDG.pl miał okazję zadać przedstawicielowi o2.pl pytania dotyczące sposobu funkcjonowania spółki oraz planów portalu na przyszłość. Jacek Świderski zaznaczył, że w tym roku o2.pl ruszy z nowymi usługami, spadną ceny oferty Tlenofonu, pojawią się nowe alianse na dostawę treści. O2.pl, które ma większą liczbę użytkowników od Gazety.pl, zamierza w tym roku ścigać się z Interią. W tej chwili w spółce pracują 22 osoby na etat i ok. 30-40 osób jest współpracownikami. W tym roku powiększyć się ma załoga portalu. Szerzej o planach rozwoju spółki opowiadają jej założyciele: Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota w wywiadzie dla Internet Standard.

Ze względu na stan zdrowia Tomasza Jażdżyńskiego nie mieliśmy okazji porozmawiać z nim dłużej na temat jego planów i pracy w Wirtualnej Polsce. Przypomnijmy, że były prezes Interii został dyrektorem finansowym portalu WP.pl. W krótkiej rozmowie telefonicznej Tomasz Jażdżyński zaznaczył, że jest zadowolony z pracy w gdańskim przedsięwzięciu, a sam portal czekają znaczące zmiany.

Nagrody człowieka i firmy roku Internet Standard będzie przyznawać cyklicznie.