Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet Standard wręcza nagrody

Redakcja Internet Standard zorganizowała specjalne spotkanie, by wręczyć nagrody tym, którzy otrzymali od nas tytuł człowieka i firmy roku 2004. Choć wybór był niezmiernie trudny, naszym zdaniem, na te tytuły zasłużyli sobie: Tomasz Jażdżyński, były prezes Interii oraz firma o2.pl.

Spotkanie zorganizowaliśmy w naszej redakcji. Z ramienia o2.pl przybył Jacek Świderski, członek zarządu spółki. Niestety Tomasz Jażdżyński z powodu choroby nie mógł do nas przyjechać.

Internet Standard wręcza nagrody

Jacek Świderski, członek zarządu o2.pl i Michał Kreczmar, wydawca serwisów online IDG.pl

Dla człowieka roku 2004 oraz dla przedstawicieli firmy roku przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki z logiem zwycięzcy, dyplomy oraz drobne upominki od wydawnictwa IDG. Przypomnijmy, że Tomasz Jażdżyński otrzymał tytuł człowieka roku w uznaniu za śmiałe pomysły rozwoju portalu Interia.pl poprzez plan przejęcia komunikatora internetowego Gadu Gadu oraz obronę swoich racji przed większościowym akcjonariuszem spółki. Z kolei o2.pl wyróżniliśmy za wyznaczanie nowych trendów rynkowych (promocję telefonii internetowej w Polsce, szybką reakcję na wojnę o wielkość skrzynek pocztowych, ustanowienie 1 GB darmowych kont e-mailowych polskim standardem) i ekspansję w e-branży (zysk za 2004 rok).

Internet Standard wręcza nagrody

Początek rozmowy o planach o2.pl na ten rok

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Po oficjalnym wręczeniu nagród, zespół IDG.pl miał okazję zadać przedstawicielowi o2.pl pytania dotyczące sposobu funkcjonowania spółki oraz planów portalu na przyszłość. Jacek Świderski zaznaczył, że w tym roku o2.pl ruszy z nowymi usługami, spadną ceny oferty Tlenofonu, pojawią się nowe alianse na dostawę treści. O2.pl, które ma większą liczbę użytkowników od Gazety.pl, zamierza w tym roku ścigać się z Interią. W tej chwili w spółce pracują 22 osoby na etat i ok. 30-40 osób jest współpracownikami. W tym roku powiększyć się ma załoga portalu. Szerzej o planach rozwoju spółki opowiadają jej założyciele: Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota w wywiadzie dla Internet Standard.

Ze względu na stan zdrowia Tomasza Jażdżyńskiego nie mieliśmy okazji porozmawiać z nim dłużej na temat jego planów i pracy w Wirtualnej Polsce. Przypomnijmy, że były prezes Interii został dyrektorem finansowym portalu WP.pl. W krótkiej rozmowie telefonicznej Tomasz Jażdżyński zaznaczył, że jest zadowolony z pracy w gdańskim przedsięwzięciu, a sam portal czekają znaczące zmiany.

Nagrody człowieka i firmy roku Internet Standard będzie przyznawać cyklicznie.