Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet Partners testuje łącze brytyjskie

Internet Partners testuje łącze do europejskiej sieci British Telecommunications (BT) o przepustowości 155 Mb/s. Sieć operatora jest obecnie połączona ze światem przez węzły dwóch niezależnych telekomów.

Równolegle z uruchomieniem łącza do sieci Sprint International, Internet Partners rozpoczął fazę testową drugiego, niezależnego łącza międzynarodowego. Firma prowadzi testy łącza do europejskiej sieci British Telecom (BT) o przepustowości 155 Mb/s. Większość ruchu europejskiego kierowana jest do sieci BT, a poprzez łącza do sieci Sprint International odbywa się transfer do USA i pozostałych kontynentów. „Nasze strategiczne plany rozwoju sieci połączeń międzynarodowych przewidują korzystanie z co najmniej dwóch alternatywnych operatorów sieci międzynarodowych. Jednym z istotnych kryteriów wyboru jest stabilność finansowa i biznesowa wybranego operatora, a BT z pewnością spełnia te kryteria”- powiedział Marcin Sikorski, dyrektor sprzedaży w Internet Partners.

W październiku ub. roku KPNQwest kupiła sieć Ebone i przejęła firmy należące do Global TeleSystems Europe; wraz z innymi spółkami GTS Central Europe wszedł wówczas także polski operator dostępowy Internet Partners. W maju br. amerykańsko-holenderski operator upadł, jednak nie pociągnął za sobą spółek z GTS Europe. Zawarła ona szybko umowy z alternatywnymi operatorami sieci międzynarodowych - Sprint International (tego operatora wybrał m.in. Internet Partners i Pronet Communications), Dynegy i Cecom.

Sieć IPartners podłączona jest obecnie do dwóch niezależnych operatorów, do dwóch niezależnych węzłów zlokalizowanych w dwóch różnych miastach na świecie. „Warstwę transmisyjna stanowią dwa niezależne łącza SDH. Jedno z łączy wychodzi przez południową granicę Polski, drugie przez zachodnią granicę. Oba łącza w Polsce kończą się w dwóch różnych węzłach sieci Internet Partners. W ten sposób uzyskujemy redundantne wyjście w świat” - powiedział Tomasz Rak, dyrektor techniczny w Internet Partners.