Internet Partners testuje łącze brytyjskie

Internet Partners testuje łącze do europejskiej sieci British Telecommunications (BT) o przepustowości 155 Mb/s. Sieć operatora jest obecnie połączona ze światem przez węzły dwóch niezależnych telekomów.

Równolegle z uruchomieniem łącza do sieci International, Internet Partners rozpoczął fazę testową drugiego, niezależnego łącza międzynarodowego. Firma prowadzi testy łącza do europejskiej sieci British Telecom (BT) o przepustowości 155 Mb/s. Większość ruchu europejskiego kierowana jest do sieci BT, a poprzez łącza do sieci Sprint International odbywa się transfer do USA i pozostałych kontynentów. „Nasze strategiczne plany rozwoju sieci połączeń międzynarodowych przewidują korzystanie z co najmniej dwóch alternatywnych operatorów sieci międzynarodowych. Jednym z istotnych kryteriów wyboru jest stabilność finansowa i biznesowa wybranego operatora, a BT z pewnością spełnia te kryteria”- powiedział Marcin Sikorski, dyrektor sprzedaży w Internet Partners.

W październiku ub. roku KPNQwest kupiła sieć Ebone i przejęła firmy należące do Global TeleSystems Europe; wraz z innymi spółkami GTS Central Europe wszedł wówczas także polski operator dostępowy Internet Partners. W maju br. amerykańsko-holenderski operator upadł, jednak nie pociągnął za sobą spółek z GTS Europe. Zawarła ona szybko umowy z alternatywnymi operatorami sieci międzynarodowych - Sprint International (tego operatora wybrał m.in. Internet Partners i Pronet Communications), Dynegy i Cecom.

Sieć IPartners podłączona jest obecnie do dwóch niezależnych operatorów, do dwóch niezależnych węzłów zlokalizowanych w dwóch różnych miastach na świecie. „Warstwę transmisyjna stanowią dwa niezależne łącza SDH. Jedno z łączy wychodzi przez południową granicę Polski, drugie przez zachodnią granicę. Oba łącza w Polsce kończą się w dwóch różnych węzłach sieci Internet Partners. W ten sposób uzyskujemy redundantne wyjście w świat” - powiedział Tomasz Rak, dyrektor techniczny w Internet Partners.