Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet Explorer traci wpływy - spadek do 70% udziałów w rynku

Przeglądarka Microsoftu, która jeszcze na początku minionego roku obejmowała 91% rynku, zaczyna coraz znaczniej tracić swoich użytkowników. Jak wskazuje serwis Masternewmedia.org, swoją pozycję umacnia Mozilla.

W tej chwili udział Internet Explorer w rynku przeglądarek internetowych spadł do ok. 70% (o ok. 20% w dół w porównaniu z początkiem 2004 roku). Masternewmedia.org wykazał, powołując się na własne statystyki, że z 600 tys. użytkowników odwiedzających serwis z różnych części świata, internauci korzystający z Internet Explorera stanowili jedynie niewiele ponad dwie trzecie wszystkich osób szukających informacji w serwisie.

Zdaniem Masternewmedia.org, trend spadkowy dla Internet Explorera będzie się utrzymywał. Co więcej, zaawansowani użytkownicy nie wybierają już więcej przeglądarki Internet Explorer, gdy mają wybór skorzystania z innych narzędzi.

Znacząco umacnia się za to Mozilla - która według szacunków Masternewmedia.org posiada teraz 20% udziału w rynku (z kolei Opera ma 2%; Netscape 8%, Safari 1,2%).