Internet Explorer traci wpływy - spadek do 70% udziałów w rynku

Przeglądarka Microsoftu, która jeszcze na początku minionego roku obejmowała 91% rynku, zaczyna coraz znaczniej tracić swoich użytkowników. Jak wskazuje serwis Masternewmedia.org, swoją pozycję umacnia Mozilla.

W tej chwili udział Internet Explorer w rynku przeglądarek internetowych spadł do ok. 70% (o ok. 20% w dół w porównaniu z początkiem 2004 roku). Masternewmedia.org wykazał, powołując się na własne statystyki, że z 600 tys. użytkowników odwiedzających serwis z różnych części świata, internauci korzystający z Internet Explorera stanowili jedynie niewiele ponad dwie trzecie wszystkich osób szukających informacji w serwisie.

Zdaniem Masternewmedia.org, trend spadkowy dla Internet Explorera będzie się utrzymywał. Co więcej, zaawansowani użytkownicy nie wybierają już więcej przeglądarki Internet Explorer, gdy mają wybór skorzystania z innych narzędzi.

Znacząco umacnia się za to Mozilla - która według szacunków Masternewmedia.org posiada teraz 20% udziału w rynku (z kolei Opera ma 2%; Netscape 8%, Safari 1,2%).