Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet 2K7. Gorączka Złota - podsumowanie drugiego dnia konferencji.

Dzisiaj zakończyliśmy konferencję "Internet 2k7 - Gorączka Złota". Oto krótkie podsumowanie dnia.

Konferencja rozpoczęła się od wystąpień trzech osób trzymających pieczę nad polskimi portalami.

Zaczął Tomasz Józefacki z Agory, który opowiadał o potędze jaką niosą ze sobą blogi i inne treści tworzone przez internautów.

Po nim wystąpił Jacek Murawski, prezes Wirtualnej Polski, który zadał kontrowersyjne pytanie "Po co nam internet?".

Trzecia prezentacja należała do Grzegorza Błażewicza, prezesa Interii. Mówił o tym jak zmieniają się media. Telewidz umarł narodził się Teleużytkownik - taka była myśl przewodnia jego wystąpienia.

Jak stworzyć biznes Web 2.0? Na takie pytanie starał się odpowiedzieć Wojciech Bącal z firmy Pixealate Ventures, która stworzyła serwis społecznościowy ePuls.pl a ostatnio wystartowała z nowym przedsięwzięciem Makeit.pl.

Publiczności spodobała się prezentacja Michała Rutkowskiego z Tribal DDB, w której pokazane było wiele przykładów na to, jak konsumenci w dzisiejszych czasach kreują markę. Prezentacja była ilustrowana dużą liczbą materiałów wideo.

Po przerwie obiadowej przyszedł czas na omówienie rynku mobile. Rozpoczęli Michał Hobot i Paweł Leżański z Onet.pl. O reklamie mobilnej opowiadał Sławomir Szymański z Telecom Media. W jego prezentacji padła ciekawa liczba - miesięcznie odbywa się ok. 9 mln. Pobrań materiałów multimedialnych na komórki., takich jak dzwonki czy gry java.

Następnie zostały przyznane nagrody Internet Standard - firmą roku został Onet.pl, a człowiekiem roku - Tomasz Czechowicz, który chwilę później wystąpił z bardzo interesującą prezentacją.

Dzień zakończył się przeglądem młodych talentów, czyli serwisów dopiero startujących na rynku - Smyki.pl, MniamMniam.pl oraz AllMobi.