Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internauci zmieniają swoje oblicze

W 2010 r. ponad 70 proc. populacji Stanów Zjednoczonych będą stanowili internauci. Wiąże się to ze zmiana sposobu, w jaki dotychczas postrzegany był internauta.

Statystyczny internauta, który jak dotąd kojarzony był z wykształconą osobą z wielkiego miasta, o trochę wyższych zarobkach niż średnia krajowa, odchodzi w zapomnienie. A przynajmniej w USA.

Jak wynika z prognozy eMarketer, w tym roku dostąp do sieci będzie miało 221 mln mieszkańców USA, czyli 71 proc. populacji tego kraju. Z roku na rok liczba ta ma się zwiększać - w 2014 roku liczba internautów osiągnie poziom 250 mln (czyli ponad 77 proc. populacji).

Oznacza to, że wzrośnie średni wiek użytkownika sieci, która przecież jeszcze kilka lat temu była utożsamiana raczej z ludźmi młodymi. Wzrośnie także reprezentacja nie korzystających jak dotąd z sieci grup etnicznych. Innymi słowy populacja internetu coraz bardziej będzie odzwierciedlała strukturę społeczną USA.

Internauci zmieniają swoje oblicze

W Polsce internauci stanowią już ponad 50 proc. populacji - wynika z cyklicznie realizowanego od 2001 roku przez SMG/KRC badania NetTrack (fala sierpień - październik 2009). Wśród użytkowników internetu w Polsce 51% stanowią mężczyźni, a 49% kobiety.