Internauci na świecie – wzrost o 2 mln

Z badania przeprowadzonego przez firmę Nielsen//NetRatings wynika, że w minionym miesiącu liczba aktywnych użytkowników na świecie wzrosła o niecały 1%. Najbardziej dynamiczny wzrost zanotował Hong Kong, z kolei najwięcej nowych internautów pojawiło się w Japonii.

Firma Nielsen//NetRatings zaznacza, że wykonany pomiar nie obejmuje wszystkich osób, które posiadają dostęp do Sieci, a dotyczy jedynie tzw. aktywnych użytkowników, którzy w minionym miesiącu skorzystali z Sieci. Z badania wynika, że w 13 krajach na świecie, było ponad 297 mln internautów. Oznacza to wzrost o niecały 1% w porównaniu z danymi za styczeń br.

Najwyższy wzrost zanotował Hong Kong – o 8 punktów procentowych. Z kolei Japonia może poszczycić się przyrostem największej ilości aktywnych internautów (o ponad 1 mln osób).

Co ciekawe, trzy kraje europejskie zanotowały spadek aktywnych użytkowników. Najwięcej internautów ubyło we Włoszech. Na drugim miejscu w tym rankingu pojawiła się Szwajcaria. Niewielki spadek zanotowała też Francja