Internauci na świecie: majowy wzrost o 1,5 mln użytkowników

Po kwietniowych spadkach miesiąc maj okazał się być okresem, kiedy zwiększyła się liczba osób korzystających z internetu. Jak wskazują statystyki Nielsen//NetRatings, w ubiegłym miesiącu liczba użytkowników powiększyła się o ponad 1,5 mln osób.

Informację podajemy za serwisem Clickz.com. Największy procentowy wzrost liczby użytkowników zanotowała w maju Japonia (aż 7,7%). Na drugim miejscu pod względem dynamiki wzrostu znalazła się Francja (2,74%), a trzecia pozycja przypadła Holandii (1,77%).

Z kolei największe spadki były udziałem przede wszystkim Szwajcarii (liczba internautów w tym kraju zmniejszyła się w maju o 3.39%) oraz Hiszpanii (o 2.02%).

W Japonii przybyło aż ponad 2,3 mln użytkowników sieci i jest to największy skok, jaki zanotowano w dwunastu badanych krajach. Największy liczbowy "odpływ" internautów zanotowała Brazylia – o ponad 232 tys. osób.

Internauci na świecie: majowy wzrost o 1,5 mln użytkowników

Liczba internautów na świecie

Ogółem w maju było prawie 300 mln aktywnych internautów, co oznacza wzrost o 0,53% w porównaniu z kwietniem (przekładając procenty na liczby otrzymamy wzrost o ponad 1,5 mln użytkowników).

Przypomnijmy, że w kwietniu ogólna liczba aktywnych użytkowników zmniejszyła się w stosunku do marca o ponad 400 tys. (więcej na ten temathttp://www.internetstandard.pl/news/67069.html ). Spadki oglądalności zanotowały również polskie witryny (więcej w zestawieniu najczęściej oglądanych witryn:http://www.internetstandard.pl/artykuly/42317.html )

Badanie liczby internautów w 12 krajach prowadzi firma Nielsen//NetRatings.