Internauci dziękują Polsce

Witryna ThankPoland.info, założona przez internautów w ramach podziękowania polskiemu rządowi za sprzeciw wobec unijnej "dyrektywy patentowej", zyskuje coraz większą popularność. Już ponad 25 tysięcy osób złożyło swe internetowe podpisy pod listem z podziękowaniami, który zostanie wysłany do Ministra Nauki i Informatyzacji RP, Michała Kleibera.

Na stronie ThankPoland.info znajduje się prosty formularz wysyłkowy. Internauci, wypełniając go, okazują poparcie dla inicjatywy polskiego rządu. Zachęca się również webmasterów, aby umieszczali na swoich stronach baner z napisem 'Thank You, Poland!'. Baner taki pojawił się już między innymi na stronie ogranizacji The Free Software Foundation, propagującej ideę darmowego oprogramowania.

Akt o nazwie Computer Implemented Inventions Directive miał zostać ratyfikowany na spotkaniu Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa Unii Europejskiej w ubiegłym tygodniu. Dzięki interwencji Włodzimierza Marcińskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Informatyzacji, decyzja w sprawie dyrektywy została zdjęta z planu obrad i przełożona do rozpatrzenia na 2005 r.

Więcej informacji dotyczących okoliczności sprawy można znaleźć w artykule Patenty: Polska blokuje.

Aktualizacja: 03 stycznia 2005 14:53

Jak poinformowała nas pani Joanna Kulesza, rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, minister Kleiber otrzymuje maile z podziękowaniami i jest zadowolony z aprobaty środowiska internautów. Nie potrafiła jednak powiedzieć, jakie decyzje zostaną w przyszłości podjęte w Ministerstwie w sprawie "dyrektywy patentowej".