Interia uruchomiła darmowe 1 GB skrzynki

Krakowski portal jest kolejnym podmiotem, który zaoferował swoim użytkownikom 1 GB konta pocztowe, jednakże jednym z niewielu, który tą usługę udostępnia za darmo. Wiele wskazuje na to, że portale zmierzają do ustanowienia 1 GB polskim standardem rozmiaru e-konta.

Interia nie tylko powiększyła darmowe konta pocztowe, ale wprowadziła również nowy interfejs e-poczty. Użytkownicy mają możliwość korzystania z konta "na jednym ekranie", gdzie jednocześnie dostępne są foldery, lista maili, podgląd wybranej wiadomości maila oraz opcje dodatkowe. Ulepszeniu uległ też edytor wiadomości HTML.

Przypomnijmy, że Interia była pierwszym portalem na polskim rynku, który zareagował na plany Google co do wprowadzenia 1 GB kont pocztowych. Krakowska spółka zdecydowała się jednak na uruchomienie darmowych 250 MB kont (wcześniej dostępne nieodpłatnie było jedynie 20 MB przestrzeni). Tego samego dnia zmiany w e-kontach wprowadziło O2.pl.

W tej chwili większość portali oferuje 1 GB skrzynki. Jednak jedynie Interia i o2.pl udostępniają je nieodpłatnie. Onet ma w ofercie 250 MB darmowe skrzynki (z możliwością poszerzenia do 1 GB), Wirtualna Polska - 256 MB (większe konta: 1 GB i 2 GB są płatne). Gazeta.pl daje możliwość założenia 256 MB konta z opcją rozszerzenia (jednakże powiększenie skrzynki do 1 GB zajmuje użytkownikowi ponad rok czasu).

Więcej na ten temat: http://www.internetstandard.pl/news/71621.html