Interia świętuje!

$Dyrektor techniczny Michał Gładysz po decyzji zarządu o uruchomieniu portalu wykonał telefon do działu technicznego z poleceniem otwarcia "Firewalli". Od tej ściany od tygodni odbijali się ciekawscy konkurenci. Po jej otwarciu w ciągu kilku minut do portalu weszło kilka tysięcy internautów$ - wspomina Mariusz Kuziak, rzecznik prasowy Interii.

Dokładnie 5 lat temu, 11 lutego 2000 roku oficjalnie uruchomiono portal decyzją zarządu Interii.

2 sierpnia 1999 roku podpisana została umowa spółki pomiędzy ComArch S.A. a grupą RMF FM. Powstała w ten sposób spółka została zarejestrowana 13 sierpnia 1999 roku pod tymczasową nazwą INTERNET FM. 3 grudnia spółka zmieniła nazwę na Interia.pl S.A. Pierwszym produktem osób, które niecałe 3 miesiące później stworzyły portal była poczta.fm, która jak na owe czasy zaoferowała oszałamiającą pojemność - 12 MB pojemności. W grudniu 2000 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu, a 2 lutego 2001 roku akcje portalu zaczęły być notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W tej chwili Interia jest trzecim najpopularniejszym portalem w Polsce, który miesięcznie odwiedza ok. 4 mln 755 tys. użytkowników (real users), dokonując ponad 420 mln odsłon według danych z październikowego badania Megapanel PBI/Gemius. Łącznie internauci spędzają w miesiącu około 11 mln godzin na portalu.

Interia przygotowała z okazji 5 urodzin specjalną sekcję. Można w niej zdmuchnąć świeczki, przeglądnąć archiwalne i aktualne zdjęcia i pożyczyć wszystkiego najlepszego.