Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Interia: robimy nową platformę komunikacyjną i nowe formy reklamy

Jeszcze w tym miesiącu krakowska spółka zamierza uruchomić serwis społecznościowy z usługami z sektora komunikacji internetowej. Obecnie pracuje również, najprawdopodobniej z Google, nad stworzeniem nowych form reklamowych działających w oparciu o wyniki wyszukiwania stron internetowych - wskazał prezes Interii.

Nowy serwis nazywa się "Znajomi" i będzie zintegrowany z serwisem czatowym "Czateria". Oficjalny start usługi, która będzie pełniła funkcję rozbudowanej platformy komunikacyjnej, nastąpi najpóźniej za 3 tygodnie.

Jacek Pasławski, prezes spółki liczy, że uruchomienie tej usługi przyczyni się do zwiększenia zysków portalu. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie br. Interia zanotowała 1,2 mln zł zysku netto (w ubiegłym roku miała stratę 3,3 mln zł).

Interia chce również rozbudować swój serwis multimedialny. Jest w trakcie rozmów z przedstawicielami wytwórni płytowych, które jednak jak do tej pory nie przebiegają pomyślnie dla portalu. Ceny proponowane przez producentów wciąż przekraczają możliwości spółki.

Jak zaznaczył prezes Interii, spółka w tej chwili współpracuje z jedną z zagranicznych firm nad tworzeniem nowych form reklamy działających w oparciu o wyniki wyszukiwania stron internetowych. Najprawdopodobniej jest to Google. Przypomnijmy, że już wcześniej Interia nawiązała współpracę z amerykańską spółką, udostępniając u siebie jej wyszukiwarkę.

Złośliwi twierdzą, że promocja nowej wyszukiwarki w Interii przyczyniła się de facto to wypromowania Google jako drugiego podmiotu w Polsce kosztem krakowskiego portalu (WP w rankingu witryn spadła na 3 miejsce, Interia na 4 pod względem liczby użytkowników i na 5 pod względem liczby odsłon - dane za lipcowymi wynikami megapanelu).

W tej chwili ok. 60% przychodów portalu pochodzi z reklamy internetowej.

Informację podajemy za PAP.