Informacje na pulpicie - Yahoo! Ticker

Portal Yahoo! udostępnił nową wersję testową programu pozwalającego wyświetlać spersonalizowane informacje, pochodzące z serwisu, na pasku zadań Windows. Nie każdy użytkownik komputera ma czas, żeby spędzać pół dnia śledząc interesujące go informacje w przeglądarce internetowej - dzięki Yahoo! Ticker każdy być 'na bieżąco', nie odrywając się specjalnie od pracy.

Historia tego narzędzia sięga roku 1996, kiedy to udostępniona została usługa My Yahoo!. W tym roku także powstała pierwsza wersja My Yahoo! News Ticker. Za pomocą tego programu do naszego komputera spływały wybrane najświeższe wydarzenia, informacje o pogodzie i notowania giełdowe.

Yahoo! Ticker - opcje

Yahoo! Ticker - opcje

Po ośmiu latach pojawiła się właśnie nowa wersja (jeszcze testowa) tego programu. Korzystanie z niego jest bardzo proste, wystarczy w ustawieniach wpisać swoje Yahoo! ID i hasło (oczywiście, jeżeli korzystamy z My Yahoo!) i gotowe. Ticker będzie wyświetlał wszystkie spersonalizowane informacje z portalu i inne kanały RSS z sieci. Oprócz tego program powiadomi nas o nowej poczcie, wynikach sportowych, czy pogodzie. Jeżeli zainteresuje nas jakaś informacja, wystarczy na niej kliknąć, by ją otworzyć w przeglądarce.

Jeżeli nie posiadamy konta Yahoo!, możemy używać programu jako 'gość', a informacje, które chcemy oglądać, ustawiamy po prostu w oknie preferencji.

Do programu dodano także możliwość bezpośredniego wyszukiwania, bez otwierania przeglądarki. Wystarczy przełączyć Tickera w 'tryb szukania', wpisać wyrażenie i za chwilę w małym okienku pojawią się wyniki. Aby szybko przełączyć się w tryb szukania, można też użyć skrótu klawiszowego "CTRL+ALT+Y". Co ciekawe, można w dowolnej aplikacji zaznaczyć kawałek tekstu i wybierając skrót klawiszy, nasz zaznaczony tekst pojawi się od razu w polu szukanego wyrażenia.

Program wymaga sytemu Windows 98 lub nowszego i przeglądarki Internet Explorer w wersji 5.5 lub nowszej.

Plik do pobrania