Ilu jest internautów w Polsce?

Według danych deklaratywnych badania NetTrack w Polsce jest już 7 mln 951 tys. internautów. Codziennie lub prawie codziennie korzysta z sieci prawie co drugi z nich, najczęściej w domu.

Wedlug badań Internauci stanowią 26,7% wszystkich Polaków powyżej 15 roku życia. Znaczy to, że ich liczba - według deklaracji przepytanych przez SMG/KRC respondentów - sięgnęła liczby 7 mln 951 tys.

Codziennie lub prawie codziennie korzysta z sieci 47,4% wszystkich tych, którzy w ogóle mają jakąkolwiek styczność z internetem. Kilka razy w tygodniu robi to prawie co czwarty z nich, zaś raz na tydzień 13,5% przepytanych osób korzystających z internetu. Raz na miesiąc lub jeszcze rzadziej sięga do internetu 5,9% osób.

Ilu jest internautów w Polsce?

Jak często badani korzystali z internetu

Najczęściej osoby korzystające z sieci używają domowego komputera. Robi tak 59,8% grupy celowej. Na drugim miejscu znalazła się szkoła lub uczelnie, gdzie z dostępu do internetu korzysta 23,5% badanych. Niewiele mniej łączy się z internetem z pracy - 23,1%. Stosunkowo popularne jest korzystanie z internetu u znajomych - praktykuje to 15,7% osób z grupy celowej.

Najczęściej wskazywaną marką pozostaje Onet - zna go 72,9% badanych. Na drugim miejscu jest Wirtualna Polska z 62,9% wskazań, na trzecim wyszukiwarka Google, której znajomość deklaruje 51% respondentów.

Ilu jest internautów w Polsce?

Strony najczęściej odwiedzane przez internautów

W grupie osób korzystających z internetu w domu, co piąta osoba deklaruje łączenie się z nim również z pracy. 66,2% "domowych internatów" korzysta z sieci codziennie lub prawie codziennie, 19,9% kilka razy w tygodniu. Osoby, które mają dostęp do internetu w domu znacznie rzadziej niż pozostali zasiadają przed komputerami podłączonymi do sieci u znajomych - jedynie 4,6%.

Ilu jest internautów w Polsce?

Liczba internautów w Polsce od 2003 roku

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 2409 respondentów.