Icarus Sense: e-czytnik z Wi-Fi, książki z dowolnej księgarni

Tegoroczna jesień obfituje w e-czytniki. Obok Empik Oyo, na polskim rynku pojawił się Icarus Sense - czytnik elektroniczny z obsługą formatów ePub i PDF, otwartym dostępem do internetu oraz odtwarzaczem audio. Czy to realna konkurencja dla Onyx Boox i Kindle?

Czytnik holenderskiej firmy DistriRead wart jest uwagi, choćby dlatego, że pozwala na przeglądanie stron WWW (można wpisać adres URL w pasku adresu) i pobieranie dokumentów z sieci.

Dostęp nie jest tu, jak w Empik Oyo, ograniczony do wybranych księgarni. Ulubione e-książki kupić możesz w różnych sklepach, takich jak: Empik, Libranova, Virtualo i KoboBooks.

E-czytnik posiada 6-calowy ekran dotykowy, wykonany w technologii e-papieru SiPix. Obsługiwane formaty to m.in. ePub i PDF (w wersji Adobe DRM i bez zabezpieczeń), a także HTML, obrazki i pliki muzyczne MP3.

Komunikację z siecią zapewnia łączność Wi-Fi, a do komputera urządzenie podłączyć można z pomocą kabla USB. Obsługa e-czytnika opiera się na intuicyjnych ikonkach, a całość dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Icarus Sense nie ma może kolorowego wyświetlacza, ale 16 odcieni szarości, które posiada, w zupełności wystarczą do czytania książek i prasy.

Urządzenie posiada 2 GB pamięci, z możliwością rozszerzenia do 16 GB za pomocą karty microSD. Bateria Li-Ion pozwala na przeczytanie 8000 stron na jednym ładowaniu.

"Jesteśmy zdecydowanie przeciwni uzależnianiu czytelnika od jakiegokolwiek dostawcy treści. Model: jedna księgarnia - jeden e-czytnik to ograniczanie wolności wyboru" - mówi Paweł Dobrzyński, prezes Libranovej, oficjalnego dystrybutora e-czytników Icarus w Polsce.

E-czytnik już niebawem można będzie nabyć na stronie Libranova.eu. Od przedstawicielki firmy dowiedzieliśmy się, że cena urządzenia wyniesie ok. 900 złotych.

Icarus Sense - specyfikacja

Dane techniczne:

- 15,2 cm (6“) pojemnościowy ekran dotykowy (SiPix)

- Czarno-biały wyświetlacz z 16-stopniową skalą szarości

- Bateria Li-Ion 1530 mAh (8000 stron)

- 2GB wbudowanej pamięci

- Wymiary: 124 mm x 170 mm x 89 mm

- Waga: 240 g

Specyfikacja:

- Obsługiwane formaty: PDF, ePub, HTML, TXT

- Łączność bezprzewodowa WiFi

- Otwarty internet, wiele księgarni

- Grafika: BMP, JPeG, PNG

- Odtwarzacz MP3

- Złącze USB

- Czytnik kart MicroSD (do 16 GB)

- Głośniki, wejście mini-jack stereo