ITI bierze Onet

Spółka medialna ITI kupi posiadany przez BRE Bank i Zbigniewa Jakubasa większościowy pakiet akcji Optimusa po cenie 220 zł za walor. Firma także kupi od innych udziałowców 25 procent udziałów w Onet.pl za 14 procent akcji nowosądeckiej firmy.

We wtorek ITI Holdings podpisał przedwstępną umowę w sprawie kupna akcji nowosądeckiego Optimusa (największego krajowego producenta komputerów). Za 471 mln zł firma (właściciel m.in. telewizji TVN) pakiet akcji należący dotychczas do BRE Banku i biznesmena Zbigniewa Jakubasa. Jedna czwarta transakcji zostanie opłacona gotówką, reszta obligacjami zamiennymi ITI. Natomiast dwóch prywatnych udziałowców portalu Onet.pl (zależnego od Optimusa) sprzedadzą należący do nich 25 procent akcji tej firmy w zamian za 14 procent udziałów w spółce-matce.

ITI zamierza wydzielić Onet, który jest najpopularniejszym polskim portalem internetowym, ze struktur Optimusa i wprowadzić jego akcje na warszawska giełdę. Nowy właściciel zamierza także sprzedać inwestorowi branżowemu część nowosądeckiej spółki, zajmującą się produkcją sprzętu.