INQ oficjalnie zaprezentowało dwa Facebook Phone'y

Plotki o współpracy Facebooka z producentami telefonów okazały się prawdziwe. Brytyjskie INQ Mobile pokazało dwa smartfony z systemem Android, cechujące się silną integracją z Facebookiem. Również HTC informuje o pracach nad wysokiej jakości telefonem zintegrowanym z Facebookiem.

INQ oficjalnie zaprezentowało dwa Facebook Phone'y
Brytyjska firma wyprodukowała jednak dwa telefony zintegrowane z serwisem społecznościowym. INQ Cloud Touch oraz Cloud Q działają na Androidzie 2.2 z mocno spersonalizowanym interfejsem skoncentrowanym na funkcjach Facebooka.

Można zalogować się do swojego konta, pobrać wszystkie kontakty oraz umieścić na ekranie głównym skróty do opcji serwisu. Pozwalają one na szybki dostęp do znajomych, wiadomości, tablicy i innych funkcji.

Cloud Touch ma 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz, podczas gdy Cloud Q ma klawiaturę QWERTY i 2,6-calowy ekran. Oba telefony wyposażone są w 4 MB pamięci wewnętrznej, rozszerzanej za pomocą karty microSD do 4 GB. Na urządzeniu nie ma nigdzie logo Facebooka.

Smartfony INQ Cloud mają procesory o częstotliwości 600 MHz oraz aparaty 5 Mpix. W Wielkiej Brytanii pojawią się w kwietniu. Telefony są również mocno zintegrowane z serwisem muzycznym Spotify. Domyślnym odtwarzaczem urządzenia jest właśnie Spotify, który włączany jest specjalnym dedykowanym przyciskiem.

Serwis muzyczny nie jest jeszcze dostępny we wszystkich krajach. W Polsce również nie można z niego korzystać. Oprócz tego wymaga on miesięcznych opłat. W przypadku przebywania w kraju nie objętym tym serwisem lub braku subskrypcji, ze Spotify można korzystać na telefonie, jak ze zwykłego odtwarzacza.

Jak podawaliśmy pod koniec stycznia, HTC także pracuje nad telefonem zintegrowanym z Facebookiem. On również nie będzie miał nigdzie na obudowie umieszczonego logo serwisu społecznościowego, ale powinien być wyposażony w specjalny przycisk jemu dedykowany. Również to urządzenie ma działać na dostosowanej wersji Androida.