I-mode w Niemczech już 16 marca

Już 16 marca pierwsi europejscy użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli skorzystać z usług i-mode. Szybki dostęp do Internetu za pośrednictwem telefonów wprowadzi tego dnia do swej oferty niemiecka firma E-Plus Mobilfunk.

Szybki dostęp do Internetu za pośrednictwem telefonów wprowadzi 16 marca niemiecka firma E-Plus Mobilfunk. Będzie to pierwszy przypadek uruchomienia i-mode poza Japonią, gdzie usługi te oferuje firma NTT DoCoMo.

E-Plus jest niemieckim oddziałem holenderskiej firmy KPN Mobile, która wykupiła od japońskiego operatora licencję na tę technologię. Niemiecka firma jeszcze w tym tygodniu chce wprowadzić do sprzedaży telefony, które pozwolą jej klientom na korzystanie ze wszystkich zalet i-mode (czyli m.in. wygodnego dostępu do poczty elektronicznej oraz stron WWW). Urządzenia te dostarczy koncern NEC, który niedawno informował o wygraniu przetargu na dostarczanie telefonów komórkowych dla europejskich operatorów i-mode.

Telefony mają kosztować ok. 250 EUR, zaś miesięczny abonament za korzystanie z usługi 3 EUR. Oddzielnie trzeba będzie płacić za przesłane i otrzymane dane - 1 KB ma kosztować 0, 01 EUR.

Szybkie wprowadzenie do swojej oferty usług i-mode zapowiedzieli również przedstawiciele holenderskiego oraz belgijskiego oddziału KPN Mobile.