Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Hutchison wycofało się z E-Plus Hutchison

Kilka godzin po ogłoszeniu wyników licytacji na telefonię trzeciej generacji w Niemczech Hutchison Whampoa wycofał się ze spółki z holenderskim operatorem KPN Mobile. Firmy razem ubiegały się o niemiecką koncesję.

Prezesi Hutchison uważają, że E-Plus – spółka Hutchison Whampoa i duńskiego operatora Royal KPN – zdecydowanie przepłaciła za licencję na UTMS. Za szybki dostęp do Internetu przez telefon komórkowy firma miałaby zapłacić 7,69 miliarda dolarów.

E-Plus Hutchison - utworzone po połowie przez Hutchison Whampoa z Hong Kongu i niemieckiego operatora telefonii komórkowej E-Plus - w 78 procentach należące do KPN Mobile, otrzymało wczoraj za 8,4 miliarda euro dwa zakresy częstotliwości. Prezesi hongkońskiego telekomu uznali, że firma przepłaciła i zdecydowali odstąpić swoje udziały KPN Mobile, który stanie się w ten sposób jedynym właścicielem E-Plus Hutchison.

Niezależnie od niemieckich doświadczeń firma z Hong Kongu nie zamierza rezygnować z walki o telefoniczny rynek europejski. W ubiegłym tygodniu Hutchison zakupił udziały we włoskim Tiscali, aby razem z nim starać się o włoski UMTS. Wcześniej zaś Hutchison razem z japońskim NTT DoCoMo i KPN Mobile poczynił inwestycje w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.