Hot spot od Veracompu

Veracomp podpisał umowę dystrybucyjną z amerykańską z firmą Nomadix, specjalizującą się w systemach publicznego dostępu do Internetu (hot spot).

Na podstawie porozumienia Veracomp rozpoczął dystrybucję rozwiązań Nomadix w Polsce, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Macedonii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz na Węgrzech. W ofercie dystrybutora są trzy systemy umożliwiające zbudowanie sieci publicznego dostępu do Internetu: Nomadix USG II, Nomadix HSG i Nomadix AG200W. Systemy zostały zaprojektowane dla firm różnej wielkości.

Nomadix USG II pozwala na zbudowanie sieci publicznego dostępu do Internetu, z której może korzystać maksymalnie 2000 użytkowników równocześnie. Może być stosowany m.in. w hotelach, szkołach i lotniskach.

Nomadix HSG jest przeznaczony do sieci dla 50-150 użytkowników. Urządzenie można zainstalować w niewielkich hotelach, stacjach benzynowych, pociągach, statkach, w metrze.

Nomadix AG-2000W ma wbudowany punkt dostępowy. Przeznaczony jest do małych sieci np. w kawiarniach, restauracjach, salach konferencyjnych. Urządzenie łatwo integruje się z systemem billingowym operatora. Realizuje m.in. usługę szyfrowanego połączenia VPN.

Veracomp kieruje ofertę do operatorów telekomunikacyjnych i dostawców Internetu, a także firm integracyjnych, obsługujących rynek dużych firm.