Hi5 to najszybciej rosnący serwis społecznościowy

Facebook i MySpace są serwisami o których najwięcej się pisze, ale to inny projekt rośnie najszybciej. Jak wynika z czerwcowej analizy comScore, hi5 jest najszybciej rozrastającym się serwisem społecznościowym na świecie.

Hi5 wzrósł o 75 proc. w pierwszej połowie 2008 r. - dwa razy szybciej niż jakikolwiek inna witryna nastawiona na tworzenie społeczności. Liczba unikalnych użytkowników wzrosła z 31,4 mln w grudniu 2007 r. do 56,4 mln w czerwcu 2008 r. Interesujące jest, że siedziba firmy zarządzającej hi5 mieści się w San Francisco, a ponad 80 proc. użytkowników serwisu pochodzi spoza USA.

Oczywiście łatwiej jest rosnąć gdy nie jest się tak wielką społecznością jak MySpace czy Facebook. Pierwszy z nich wciąż wykazuje dosyć imponujący wzrost, natomiast MySpace wydaje się lekko spowalniać.

Hi5 to najszybciej rosnący serwis społecznościowy

W czerwcu najpopularniejszym serwisem społecznościowym w USA był MySpace ( ok. 72 proc. zasięgu), który zdecydowanie zdeklasował przeciwników, gdyż drugi w kolejności Facebook posiadał jedynie 16.91 proc. zasięgu. Piąte miejsce z zasięgiem ponad 1 proc. należało do Bebo. W Wielkiej Brytani najpopularniejszy był Facebook, a drugie miejsce należało do Bebo.