Helion.pl korzysta z Platnosci.pl

Grupa Wydawnicza Helion S.A. rozpoczęła współpracę z Platnosci.pl - dostawcą płatności elektronicznych. Helion to kolejny duży gracz, który zaufał rozwiązaniom płatniczym PayU S.A., właściciela systemu.

W momencie powstania w 1991 roku Helion specjalizował się w literaturze informatycznej. Od tego czasu firma rozwinęła się i działa w siedmiu segmentach rynku książki, tworząc dla każdego z nich odrębną markę. Helion prezentuje swą ofertę w kilku należących do Grupy branżowych księgarniach internetowych. Przy realizacji blisko 70 tys. zamówień w 2007 r. obroty księgarń GW Helion S.A. wyniosły 6 mln 200 tys. złotych.

Przeprowadzone właśnie wdrożenie rozwiązań dostarczanych przez PayU S.A.ma znacząco uprościć oraz zwiększyć liczbę metod obsługi płatności elektronicznych po stronie firmy. Helion proponuje swym klientom usługi systemu PayU w postaci dwóch metod płatności elektronicznych: karty płatniczej czy kredytowej lub poprzez szybki ePrzelew.

"Skorzystanie z naszych usług pozwala na skrócenie czasu obsługi płatności, dzięki czemu do Klienta szybciej dotrze upragniony towar. System wpływa też na zwiększenie wygody przy korzystaniu z księgarni internetowej - co stanowi dla niej wymierną korzyść". - mówi Marcin Jabłoński, dyrektor PayU S.A. do której należy serwis Platnosci.pl.