Hakerzy vs Microsoft - gigant znowu na deskach

Brytyjska witryna Microsoftu po raz kolejny uległa atakowi hakerów. Tym razem na stronę włamał się znany z ataków na amerykańską administrację osobnik o pseudonimie Apocalypse. Podmienił on stronę główną, dodając do niej obrazek z napisem "Free Rafa - hack is not a crime".

Hakerzy vs Microsoft  - gigant znowu na deskach

Uwolnć Rafę - hakowanie to nie zbrodnia

Apocalypse jest kolejnym włamywaczem, który poprzez taką działalność domaga się uwolnienia swojego kolegi po fachu. Chodzi o pochodzącego z Wenezueli hakera, Rafaela Nuneza-Aponte, zwanego Rafa. Dokonał on w 2001 roku serii ataków na serwery amerykańskiego Departamentu Obrony a od 2 kwietnia bieżącego roku spędza czas w areszcie. Należy dodać, że Rafa, dzięki swoim umiejętnościom często występował w różnych mediach (w tym w artykułach IDG) jako ekspert ds bezpieczeństwa. Pomagał także tropić w sieci działalność sprzeczną z prawem, w tym pedofilię.

Przedstawiciele Microsoftu zareagowali błyskawicznie i przywrócili dawny wygląd witryny. Firma poinformowała, że była świadoma ataku i bada, w jaki sposób do niego doszło. Jednocześnie rzecznik prasowy korporacji podkreśla, że nie ma powodów sądzić, jakoby jakiekolwiek poufne informacje bądź dane klientów zostały narażone na niebezpieczeństwo.