HP zmienia szefa - Leo Apotheker odszedł, czas na Meg Whitman

Nadeszły zmiany w firmie Hewlett-Packard czyli powszechnie znanym koncernie HP. Nowym szefem HP została Meg Whitman, która wcześniej szefowała serwisowi aukcyjnemu eBay. Teraz zastąpiła na tym stanowisku Leo Apothekera.

HP zmienia szefa - Leo Apotheker odszedł, czas na Meg Whitman

HP logo

Apotheker był szefem HP od końca 2010 roku. W ostatnim czasie prezes był mocno krytykowany za za plan wycofania się z produkcji komputerów oraz rezygnacji z tabletów. Teraz został zastąpiony przez Meg Whitman, byłą szefową serwisu eBay.

Dlaczego Meg Whitman z eBay została szefem HP?

- Według zarządu, stanowisko CEO w HP wymaga obecnie dodatkowych atrybutów, aby skutecznie realizować strategię firmy. Meg Whitman ma odpowiednie operacyjne i komunikacyjne umiejętności oraz zdolności przywódcze, zapewniające lepszą realizację i wyniki finansowe - powiedział Ray Lane z HP.

HP jak Nokia - firma przegapiła mobilną rewolucję?

HP w ostatnim czasie raczej kiepsko sobie radzi na rynku. To już nie ta firma, co kiedyś. Brakuje jej wizji rozwoju i sukcesywnie spychana jest na ubocze przez innych, bardziej dynamicznych producentów. HP jest w trochę podobnej sytuacji co Nokia - trwa wielka mobilna rewolucja smartfonów i tabletów, a HP wciąż kojarzy się z nudnymi, wielkimi laptopami i biurowymi drukarkami.

Źródło: Wirtualne Media