HP zmienia szefa - Leo Apotheker odszedł, czas na Meg Whitman

Nadeszły zmiany w firmie Hewlett-Packard czyli powszechnie znanym koncernie HP. Nowym szefem HP została Meg Whitman, która wcześniej szefowała serwisowi aukcyjnemu eBay. Teraz zastąpiła na tym stanowisku Leo Apothekera.

HP logo

HP logo

Apotheker był szefem HP od końca 2010 roku. W ostatnim czasie prezes był mocno krytykowany za za plan wycofania się z produkcji komputerów oraz rezygnacji z tabletów. Teraz został zastąpiony przez Meg Whitman, byłą szefową serwisu eBay.

Dlaczego Meg Whitman z eBay została szefem HP?

- Według zarządu, stanowisko CEO w HP wymaga obecnie dodatkowych atrybutów, aby skutecznie realizować strategię firmy. Meg Whitman ma odpowiednie operacyjne i komunikacyjne umiejętności oraz zdolności przywódcze, zapewniające lepszą realizację i wyniki finansowe - powiedział Ray Lane z HP.

HP jak Nokia - firma przegapiła mobilną rewolucję?

HP w ostatnim czasie raczej kiepsko sobie radzi na rynku. To już nie ta firma, co kiedyś. Brakuje jej wizji rozwoju i sukcesywnie spychana jest na ubocze przez innych, bardziej dynamicznych producentów. HP jest w trochę podobnej sytuacji co Nokia - trwa wielka mobilna rewolucja smartfonów i tabletów, a HP wciąż kojarzy się z nudnymi, wielkimi laptopami i biurowymi drukarkami.

Źródło: Wirtualne Media