Grzegorz Wójcik przechodzi z Interii do Onetu

Grupa Onet.pl S.A. poinformowała, że od 1 lipca 2006 roku Grzegorz Wójcik dołączy do grupy medialnej ITI, gdzie będzie zajmował się rozwojem projektów multimedialnych, w tym również projektów internetowych. Grzegorz Wójcik zostanie również prezesem zarządu Dream Lab Onet.pl.

Grzegorz Wójcik będzie się zajmował prowadzeniem nowych przedsięwzięć związanych z innowacyjnymi technologiami internetowymi i mobilnymi oraz rozwojem cyfrowych kanałów dystrybucji multimediów. Jednym z projektów, jakie będzie prowadził jest centrum badawczo-rozwojowe DreamLab.

Jan Łukasz Wejchert, prezes zarządu Spółki Grupa Onet.pl SA tak skomentował fakt pozyskania do zespołu nowego pracownika - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do Grupy ITI dołączy Grzegorz Wójcik, człowiek o dużym doświadczeniu w branży internetowej, współodpowiedzialny w ostatnich latach za sukcesy Interii. Nasze ambicje związane z dążeniem do zostania najlepszym multimedium, łatwiej będzie nam realizować dzięki nowej energii oraz unikalnemu doświadczeniu, które Grzegorz Wójcik wniesie do Grupy Onet. Jestem przekonany, że powierzając mu rozwój naszego centrum kompetencyjnego w obszarze nowych technologii internetowych i multimedialnych, zrobimy milowy krok w kierunku realizacji naszego celu.

Grzegorz Wójcik (ur. 1976 r.) pracę zawodową rozpoczął w 1997 roku w RMF FM gdzie m.in. realizował strategię radia w dziedzinie nowych technologii i zarządzał Działem Internetu. W 1999 roku rozpoczął z ramienia stacji RMF FM uczestnictwo w pracach nad stworzeniem portalu internetowego. Od momentu zawiązania spółki Interia.pl pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora programowego.

Grupa Onet jest właścicielem 100% kapitału zakładowego spółki DreamLab Onet.pl - kompetencyjnego centrum rozwoju nowych technologii internetowych i multimedialnych Grupy ITI. Spółka ta została zawiązana 25 kwietnia 2006 roku.