Grupa Onet koncentruje się na Nowych Mediach

Grupa ITI, której częścią jest Grupa Onet, zamierza w tym roku usunąć z niej te działy, które nie są związane z internetową działalnością. Zbyła już - na rzecz Ster-Projekt - akcje spółki DRQ zajmującej się głównie tworzeniem oprogramowania. Rozważa różne warianty działania odnośnie Wydawnictwa Pascal, które nijak się ma do wizji budowania siły Grupy na bazie Nowych Mediów.

Grupa ITI porządkuje Grupę Onet. Przed Wydawnictem Pascal otwieraja się dwie możliwości, jak czytamy w dodatku do raportu rocznego za 2004 rok. Możliwe jest zbycie wydawnictwa na rzecz inwestora branżowego, choć nie jest też wykluczone, że Grupa Onet zechce wziąć udział w konsolidacji krajowego rynku wydawniczego.

Odpowiednie decyzje zostaną podjęte przez Zarząd Grupy Onet, w porozumieniu z Rada Nadzorcza Spółki.

Jeśli Grupa Onet zbyłaby akcje Pascala, w grupie pozostałby portal Onet.pl, wortal Tenbit.pl oraz pozostałe serwisy internetowe.

Przypomnijmy, że w ramach spółki już wcześniej dokonano podziału. Wydzielono z niej część technologiczną i przeniesiono do spółki S.A., wcześniej Optimus Technologie S.A. Powodem były odmienne modele biznesowe oraz zróżnicowane perspektywy rozwoju.

Spółka ma zamiar stopniowo zbywać aktywa, które nie są kluczowe dla rozwoju dzialalności w zakresie Nowych Mediów. Można się więc spodziewać, że w niedługim czasie w grupie pozostanie internetowe serwisy.