Grupa IIF S.A. uruchomiła fundusz dla start-up'ów

Na początku maja br. polska grupa inwestycyjna Internet Investment Fund S.A. uruchomiła fundusz zalążkowy, który zainwestuje ponad 20 milionów złotych w innowacyjne projekty technologiczne.

IIF Seed Fund będzie wspierać nowe przedsiębiorstwa, które ze względu na wysokie ryzyko mają problemy ze zdobyciem środków na rozwinięcie działalności. Nowy fundusz gwarantuje nie tylko pomoc finansową, ale też wsparcie organizacyjne, prawne i biznesowe.

W obszarze zainteresowań ISF znajdują się firmy z branży IT, mediów elektronicznych oraz e-commerce - start-up'y, jak również całkowicie nowe projekty, powstające "od zera" (seed). Inwestycje ISF są dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu SPO WKP.

Grupa IIF S.A. ma za sobą kilkanaście inwestycji w spółki z branży technologicznej, wśród których znalazły się m.in. takie firmy jak BillBird oraz Software Mind.

http://www.iif.pl

Tekst: Michał Grzechowiak

Korekta

ComArch nie był inwestycją IIF S.A. Rafał Styczeń, założyciel funduszu, był współtwórcą i wiceprezesem krakowskiej spółki. Przepraszamy za błąd.

Patrz także:

BAS zainwestuje w start-up'y 15-30 mln zł

25 milionów dolarów do wzięcia