Groupon już w Polsce dzięki przejęciu Citydeal

Groupon - największy na świecie serwis internetowy umożliwiający zakupy grupowe w sieci wchodzi do Europy dzięki przejęciu Citydeal. W ten sposób Groupon będzie obecny już w 18 krajach, także w Polsce.

Groupon już w Polsce dzięki przejęciu Citydeal
Groupon ogłosił dzisiaj, że przejmuje Citydeal, swojego największego na świecie klona. Działając w ponad 80 miastach w 16 europejskich krajach Citydeal szybko udowodnił potencjał modelu biznesowego Groupona w Europie. Tylko w kwietniu tego roku użytkownicy Citydeal zaoszczędzili ponad 5 milionów dolarów.

Groupon przejął 100% udziałów w Citydeal, wartość transakcji nie została podana do wiadomości.

Citydeal.pl zmieni nazwę i layout strony internetowej w ciągu najbliższych kliku miesięcy. Nie wiadomo jeszcze na czym będzie polegała integracja serwisów Citydeal z Grouponem. - Bardzo prawdopodobne jest, że Groupon zastąpi markę Citydeal - mówi Marcin Szałek, współzałożyciel Citydeal w Polsce. Nie wyklucza on także połączenia obu marek, choć taki scenariusz jest mniej prawdopodobny. Wspólnie z Citydeal Groupon będzie działał w ponad 140 miastach i 18 krajach.

Citydeal powstał w listopadzie 2009 roku dzięki grupie młodych europejskich przedsiębiorców. Serwis zaprezentował swoją pierwszą ofertę online w Berlinie już

w styczniu 2010 i od tego czasu otworzył filie w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce i innych większych europejskich krajach. Obecnie serwis zatrudnia ponad 600 osób.

Citydeal Polska wystartował 20 kwietnia 2010 roku. W ciągu niecałych czterech tygodni od startu firma zatrudnia już ponad 33 osób. Oferty są obecnie dostępne dla czterech miast: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Poznania. Wkrótce ruszają kolejne. Sprzedano blisko 5000 bonów, pozwalających internautom zaoszczędzić około 250 tysięcy złotych.

"Groupon to synonim zakupów społecznościowych", mówi Marcin Szałek. "Jesteśmy podekscytowani, że łączymy siły z firmą, która szybko staje się jedną z największych globalnych marek w Internecie."

"Citydeal działa niezwykle szybko i skutecznie wprowadzając model Groupona, tak by pasował do specyfiki każdego kraju" mówi Andrew Mason, założyciel i dyrektor zarządzający Groupona. "Cieszymy się, że zaczynamy współpracę z młodym i energicznym zespołem Citydeal, bo świetnie wpisuje się w naszą kulturę pracy."