Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Groupon już w Polsce dzięki przejęciu Citydeal

Groupon - największy na świecie serwis internetowy umożliwiający zakupy grupowe w sieci wchodzi do Europy dzięki przejęciu Citydeal. W ten sposób Groupon będzie obecny już w 18 krajach, także w Polsce.

Groupon już w Polsce dzięki przejęciu Citydeal
Groupon ogłosił dzisiaj, że przejmuje Citydeal, swojego największego na świecie klona. Działając w ponad 80 miastach w 16 europejskich krajach Citydeal szybko udowodnił potencjał modelu biznesowego Groupona w Europie. Tylko w kwietniu tego roku użytkownicy Citydeal zaoszczędzili ponad 5 milionów dolarów.

Groupon przejął 100% udziałów w Citydeal, wartość transakcji nie została podana do wiadomości.

Citydeal.pl zmieni nazwę i layout strony internetowej w ciągu najbliższych kliku miesięcy. Nie wiadomo jeszcze na czym będzie polegała integracja serwisów Citydeal z Grouponem. - Bardzo prawdopodobne jest, że Groupon zastąpi markę Citydeal - mówi Marcin Szałek, współzałożyciel Citydeal w Polsce. Nie wyklucza on także połączenia obu marek, choć taki scenariusz jest mniej prawdopodobny. Wspólnie z Citydeal Groupon będzie działał w ponad 140 miastach i 18 krajach.

Citydeal powstał w listopadzie 2009 roku dzięki grupie młodych europejskich przedsiębiorców. Serwis zaprezentował swoją pierwszą ofertę online w Berlinie już

w styczniu 2010 i od tego czasu otworzył filie w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce i innych większych europejskich krajach. Obecnie serwis zatrudnia ponad 600 osób.

Citydeal Polska wystartował 20 kwietnia 2010 roku. W ciągu niecałych czterech tygodni od startu firma zatrudnia już ponad 33 osób. Oferty są obecnie dostępne dla czterech miast: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Poznania. Wkrótce ruszają kolejne. Sprzedano blisko 5000 bonów, pozwalających internautom zaoszczędzić około 250 tysięcy złotych.

"Groupon to synonim zakupów społecznościowych", mówi Marcin Szałek. "Jesteśmy podekscytowani, że łączymy siły z firmą, która szybko staje się jedną z największych globalnych marek w Internecie."

"Citydeal działa niezwykle szybko i skutecznie wprowadzając model Groupona, tak by pasował do specyfiki każdego kraju" mówi Andrew Mason, założyciel i dyrektor zarządzający Groupona. "Cieszymy się, że zaczynamy współpracę z młodym i energicznym zespołem Citydeal, bo świetnie wpisuje się w naszą kulturę pracy."