Grono.net ma nowego prezesa

Dotychczasowego prezesa serwisu Grono.net, Roberta Rogacewicza zastąpił na stanowisku Szczepan Ostasz.

Do zmiany na stanowisku doszło jeszcze w marcu br. Jak na razie nie otrzymałem jeszcze oficjalnej odpowiedzi z Grono.net, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że zmiany w zarządzie dokonał główny udziałowiec spółki - firma Dreamweb Holdings Limited.

Co ciekawe, jeszcze w 2009 r. Robert Rogacewicz był współwłaścicielem zarejestrowanej na Cyprze spółki Dreamweb Holdings Limited. Jego wspólnikiem w spółce był zaś Wojciech Sobczuk, założyciel Grona. Najprawdopodobniej Rogacewicz został pozbawiony swoich udziałów.

Pod koniec ubiegłego roku głośno było o problemach finansowych spółki, która winna była wierzycielom ok. 1,5 mln zł. Aleksander Kierski, jeden z wierzycieli serwisu (który domagał się spłaty liczącego 800 tys. długu) złożył do sądu wniosek o upadłość Grono.net. Wniosek został oddalony, gdyż pieniądze na spłatę należności wyłożyli inwestorzy prywatni i spółka. Wg informacji GW część wierzytelności spłacił sam Robert Rogacewicz. Po tym wydarzeniu szum wokół Grona ucichł.

Piotr Wilam, który posiada 27 proc. udziały w spółce, uważał, że konieczna jest zmiana zarządu. - Całe szczęście, że kontrowersyjny prezes nie jest już prezesem - skwitował decyzję o odsunięciu Rogacewicza od steru. Inwestor zainwestował w Grono w sumie 3 mln zł.

Trzecim pod względem wielkości inwestorem jest Intel Capital (fundusz inwestycyjny należący do popularnego producenta procesorów).

Grono.net ma nowego prezesa

Nowym szefem został Szczepan Ostasz, obsadzony na stanowisku z ramienia Dreamweb Holdings Limited. - Prezes ma bardzo pracowity okres - dowiedziałem się w Grono.net. Nieoficjalnie mówi się, że Ostasz ma za zadanie zająć się sprawami finansowymi spółki.

W lutym br. liczba użytkowników Grono.net wyniosła 1,7 mln (za Megapanel PBI/Gemius), co oznacza że serwis utrzymuje swoją pozycję na rynku serwisów społecznościowych.