Gratka.pl w Wirtualnej Polsce

Polskapresse i Wirtualna Polska zawarły porozumienie na mocy którego Gratka.pl i NaszeMiasto.pl zastąpią dotychczas działające w portalu serwisy Ogłoszenia i Wirtualne Miasta.

Nowe serwisy uzyskają wyłączność w sprawach prezentacji ogłoszeń drobnych i wiadomości miejskich w Wirtualnej Polsce. W wydanym komunikacie stwierdzono ponadto, że WP i Polskapresse będą prowadzić w Internecie wspólną politykę i działalność brokerską w zakresie reklamy internetowej oraz e-commerce. Komunikat nie precyzuje szczegółów współpracy w tym zakresie. Serwisy WP posiadają podpisaną umowę z siecią reklamową AdNet. Umowa zakłada również współpracę technologiczną.

Miesięcznie WP odwiedza według statystyk portalu 3 miliony unikalnych użytkowników miesięcznie, Gratka.pl to serwis publikujacy ogłoszenia z prasy lokalnej wchodzącej w skład grupy Polskapresse, obejmującej kilkanaście tytułów. Liczba ogłoszeń drobnych w Gratce wynosi obecnie ok. 220 tys. NaszeMiasto.pl tworzy we współpracy z tytułami Polskapresse 72 serwisy miejskie.