Gra on-line otwiera bank w rzeczywistości

Szwedzka firma MindArk otwiera tradycyjny bank, który będzie zintegrowany z wirtualną grą Entropia Universe. Firma MindArk dostała zezwolenie na uruchomienie działalności bankowej od Finansinspektionen, szwedzkiego Nadzoru Finansowego.

Mind Bank będzie obsługiwał klientów Entropia Universe. "Gracze będą mogli płacić rachunki, otwierać konta, zakładać rachunki oszczędnościowe. Wszystko to będzie możliwe za pośrednictwem spółki Mind Bank" - tłumaczy David Simmonds, menedżer w departamencie doradztwa finansowego w MindArk.

Entropia Universe to wirtualny świat z własną gospodarką i systemem płatniczym. W grze istnieje wspólna waluta PED (Project Entropia Dollars); 1 PED liczony jest według wartości 1 dolara amerykańskiego. Jednak każda czynność w grze (nabywanie umiejętności i przedmiotów) wymaga własnych nakładów pieniężnych. W ubiegłym roku w Entropia Universe obroty pieniężne wyniosły 420 milionów dolarów.

"Prawdziwy bank połączony z wirtualnym światem ma sens. Klienci zamiast zostawiać swoje pieniądze w wirtualnym świecie, będą mogli wpłacać je na rzeczywiste konto bankowe" - mówi David Simmonds.

Jeszcze nie wiadomo kiedy MindArk otworzy swój bank na platformie Entropia Universe. David Simmonds twierdzi, że prace nad projektem zakończą się w tym roku.