Gorący sezon dla startupów

Startup Fest, to nowa inicjatywa portalu Gazeta.pl, na której skorzystać mają polskie pomysł na biznes internetowy. Dla zwycięskiego startupu przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł oraz kampanię reklamową w internecie o wartości 100 tys. zł. Fundatorem nagrody jest Agora S.A.

Twórcy młodych biznesów internetowych nie powinni tego lata narzekać na brak możliwości. Po tym, jak Red Sky przeszukało internet w poszukiwaniu globalnego odkrycia, a Rafał Agnieszczak po raz drugi zaprosił początkujących przedsiębiorców na warszawską Pragę, z własną inicjatywą wychodzi także Agora.

Startup Fest, podczas którego prezentowane będą najciekawsze pomysły na biznes w branży internetowej, odbędzie się w dniach 11-12 października br.

Uczestnicy konkursu będą mogli skonsultować swoje projekty na biznes w internecie z gronem tzw. mentorów, składającym się z przedstawicieli różnych podmiotów z branży internetowej. Mentorzy będą również pełnili rolę jury, które wyłoni najlepszy startup. Jego autor otrzyma 50 tys. zł na realizację projektu oraz kampanię reklamową w serwisach Grupy Gazeta.pl o wartości 100 tys. zł.

Gorący sezon dla startupów

Głównym punktem programu Startup Fest będą prezentacje uczestniczących w konkursie startupów przed zgromadzoną publicznością, mentorami i Lożą Inwestorów - firm zainteresowanych inwestycją w młode projekty w branży internetowej.

Lista mentorów (potwierdzeni):

Jarek Sobolewski (IAB), Konrad Ciesiołkiewicz (TP SA), Borys Wróbel (MobiJoy, SMB), Grzegorz Kiszluk (Brief), Paweł Tkaczyk (Midea), Paweł Chudziński (Team Europe Venture), Marcin Jagodziński (GG), Rafał Han (Ciufcia.pl), Maciek Budzich (Mediafun), Garzegorz Marczak (Antyweb), z Agory: Zbyszek Bąk (członek zarządu), Krzysiek Mikulski, Michał Olszewski, Paweł Wujec, Michał Kreczmar, z AdTaily: Marcin Ekiert, Kuba Krzych i Marcin Grodzicki.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od 1 sierpnia do 30 września br. Na ich podstawie jury wybierze maksymalnie 15 projektów, których autorzy zostaną zaproszeni do prezentacji podczas Startup Fest.

Głównym partnerem Startup Fest jest AdTaily.com, uznana w 2008 r. za najlepszy startup na międzynarodowym konkursie Seedcamp.com. Dodajmy, że AdTaily zostało w ubiegłym roku przejęte przez Agorę.

Uczestnictwo w festiwalu w roli słuchacza będzie możliwe na podstawie akredytacji, która uruchomiona zostanie we wrześniu. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Oficjalna strona konkursu: www.startupfest.pl.

Gdzie jeszcze szukać pieniędzy na rozwój e-biznesu? Nie zapominajmy, że przez 2 miesiące: od 30 lipca do 30 września 2010 r. trwać będzie następna runda składania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.