Google zainwestuje w energię odnawialną?

Lider w dziedzinie wyszukiwarek nternetowych oraz właściciel największej sieci reklamowej on-line rozgląda się za nowym sektorem gospodarki, w który mógłby zainwestować swoje środki. Tym razem wybór padł na energię odnawialną. Według gazety New York Times poczynił on już pewne kroki w tym kierunku.

Specjalnie powołany w tym celu zespół inżynierów prowadzi już badania nad energią odnawialną. Aby pomóc w realizacji tego celu, Google zatrudnił ludzi zajmujących się i posiadających rozległą wiedzę z bardzo różnych dziedzin nauki. Wśród nich znaleźli się m.in. były astronauta NASA, byli przedstawiciele rządu ds. energii czy naukowcy. Oni właśnie mają pomagać Google w osiagnięciu celu, a także być pierwszymi osobami, które będą korzystać i opiniować opracowywane właśnie technologie.

Również Google.org, oddział giganta zajmujący się działalnością charytatywną poinformował, że zamierza przeznaczyć znaczne środki na badania nad źródłami energii odnawialnej.

Dan Reicher, dyrektor zajmujący się w Google inicjatywami energetycznymi i zmianami klimatycznymi powiedział, że 'chcemy na tym zarabiać pieniądze i chcemy uderzyć w ten segment gospodarki z wielką siłą'.

Może się jednak okazać, że z powodu załamania światowej gospodarki oraz rosnących cen paliw inwestorzy ukrócą ambicje Google.