Google zaindeksuje trzy razy więcej

Od poniedziałku wiadomo, że Google chce potroić liczbę indeksowanych stron by ostatecznie zakończyć rywalizację ilościową z wyszukiwarką Yahoo. Jednocześnie zapowiada, że nie będzie już wyświetlać informacji, ile stron aktualnie indeksuje, co dotąd można było sprawdzić na stronie głównej.

Rzeczywiście nie udało nam się dziś znaleźć informacji o liczbie indeksowanych przez wyszukiwarkę stron. Jeszcze niedawno Google chwaliła się prawie 8 mld 200 mln stron. Teraz liczba jest znana tylko Google, zaś przedstawiciele spółki podkreślają, że liczba zaindeksowanych stron nie jest tak ważna, jak trafność wyników wyszukiwania. I zachęcają do testów, w tym szczególnie takich, gdzie poszukiwana fraza daje niewiele wyników. Zdaniem Google jej rezultaty obecne na szczycie wyników są znacznie bardzie adekwatne do zapytań internautów niż wyniki Yahoo Search.

W sierpniu w firmowym blogu Tim Mayer poinformował, że Yahoo Search indeksuje prawie 20 mld elementów sieci. Szczegółowe testy pokazały, że jest to mało prawdopodobne, skoro przy większości wpisywanych do wyszukiwarki haseł, daje ona mniej wyników niż Google.