Google wyszukuje muzykę

Analitycy ruchu wyszukiwarki Google zauważyli, że znaczna część zapytań dotyczy muzyki. W efekcie tworzone jest narzędzie, które pozwoli na odszukanie informacji, biografii, utworów, tekstów i sklepów przy pomocą nowej zakładki.

Gdy w google.com pojawia się hasło związane z muzyką, Google automatycznie dostarcza informacji o artyście, albumach oraz odpowiednie zdjęcie umieszczając je powyżej standardowych rezultatów wyszukiwania. Muzyczne wyszukiwania można tez odbywać dzięki nowej zakładce Search Music, która pojawiła się pod linkowanym adresem.

Gdy użytkownik kliknie na "more" zostanie poprowadzony do kolejnych materiałów, takich jak recenzje i opinie innych użytkowników oraz listę internetowych sklepów, gdzie albumy czy utwory danego artysty można zakupić.

Google wyszukuje muzykę

Muzyczne sklepy, do jakich prowadzi Google to Apple Computer, RealNetworks, eMusic, czy Amazon i Wal-Mart. W przypadku sklepów, które sprzedaja CD, nie pliki muzyczne, Google odsyła do nich tylko wtedy, gdy poszukiwany album jest w nich dostępny.

Podobna usługę wyszukiwania muzyki oferują już takie serwisy jak Ask Jeeves, Yahoo czy MSN, Google nie jest więc na tym obszarze szczególnie nowatorska.