Google wkrótce pojawi się na giełdzie

Firma Google dokonała już wyboru banków inwestycyjnych, które pomogą jej w debiucie giełdowym – podał dziennik San Francisco Chronicle. Tym samym wcześniejsze spekulacje o wejściu Google na giełdę ziszczą się w tym roku.

Plotki o giełdowych przymiarkach Google pojawiły się kilka miesięcy temu. Przedstawiciele firmy nie chcieli jednak w żaden sposób skomentować tych informacji. Teraz wejście wyszukiwarki na giełdę okazuje się jedynie kwestią czasu.

Google dokonało już wyboru banków inwestycyjnych. San Francisco Chronicle podało, że partnerami wyszukiwarki będą Thomas Weisel Partners oraz WR Hambrecht & Co. Dziennik opublikował wiadomość, powołując się informacje uzyskane od dwóch bankierów, których firmy zostały odrzucone przez Google. Tymczasem serwis Forbes.com poinformował za agencją Reuters, że Google wybrało następujące instytucje: Goldman Sachs Group oraz Morgan Stanley. Bloomberg.com dodaje, że w działaniach będzie im pomagać Citigroup, Credit Suisse First Boston, J.P. Morgan Chase & Co., a także wspomniany wcześniej Thomas Weisel Partners LLC oraz WR Hambrecht.

Mówi się, że giełdowy debiut Google będzie jednym z najbardziej spektakularnych wśród firm z Silicon Valley w ostatnich latach.

Analitycy szacują, że roczne przychody Google wynoszą od 500 mln USD do 1 mld USD.