Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google warte już 147 mld USD

Firma będąca producentem popularnej wyszukiwarki internetowej wciąż nabiera wartości. W tym tygodniu wyceny akcji spółki ponownie wzrosły, plasując Google wyżej niż IBM, który warty jest 139 mld USD.

Google jest nie tylko najwyżej wycenianą na Wall Street spółką internetową, ale zaczyna przebijać już spółki z sektora technologicznego. W tym tygodniu po wzroście akcji o 4,6% producenta wyszukiwarki wyceniono na 147 mld USD, podczas gdy IBM wart był "jedynie" 139 mld USD.

Dla porównania największy serwis aukcyjny eBay wyceniany jest na 45 mld USD, a amerykański top portal Yahoo! na 32 mld USD. Amazon plasuje się jeszcze niżej (wartość firmy szacuje się na 14 mld USD).

Google daleko jednak jeszcze do Microsoftu. Imperium Billa Gatesa wyceniane jest na 279 mld USD.

Wysokie wyceny nie tylko największych spółek, ale i mniejszych podmiotów (zwłaszcza zaliczających się do kategorii serwisów społecznościowych) u wielu analityków wzbudzają obawy, że rodzi się tzw. druga bańka internetowa, a wartości firm są przesadzone.

Informację podajemy za PAP.