Google w Kosmosie

Google pozwala już nie tylko na obejrzenie map i zdjęć Ziemi. Od wczoraj - dzięki współpracy Google z NASA - internauci mogą zapoznawać się również ze zdjęciami Księżyca, naszego najbliższego naturalnego satelity. Przy maksymalnym powiększeniu powierzchni dostrzeżemy skrywane latami przez NASA i rząd USA tajemnice.

20 lipca 1969 roku ludzie po raz pierwszy wylądowali na powierzchni Księżyca. Aby uczcić tę rocznicę, Google powiększyło zakres obejmowany przez Google Maps o... Księżyc.

Na dostępnej dla użytkowników mapie zaznaczono miejsca lądowań wypraw Apollo 11, 12, 14, 15, 16 i 17. Co ciekawe, po raz pierwszy mamy do czynienia ze zdjęciami, które nie są w żaden sposób ocenzurowane - koniec ze zmową milczenia w projekcie Apollo!

Zamieszczenie zdjęć Księżyca to dopiero początek, fragment większej inicjatywy. W setną rocznicę lądowania człowieka na naszym satelicie - 20 lipca 2069 roku - Google ma zamiar uruchomić witrynę umożliwiającą wyszukiwanie interesujących nas adresów właśnie na Księżycu.

Więcej informacji: witryna Google