Google twierdzi, że przyniosło gospodarce USA 64 mld dolarów

Firma Google oszacowała, że pozytywny wpływ jej działalności na gospodarkę USA wynosi 64 mld dolarów. To prawie o 20 proc. więcej niż przed rokiem. Taka kwota ma być efektem korzystania lokalnych społeczności i małych firmy z usług internetowego potentata.

W celu ustalanie wartości pozytywnego wpływu na gospodarkę, Google stosuje formułę zaproponowaną przez swojego głównego ekonomistę, Hala Variana. Opiera się ona na założeniach, że przeciętna firma zarabia 2 dolary na każdego dolara wydanego na AdWords i uzyskuje średnio 5 kliknięć swojego linku w wyszukiwarce na 1 kliknięcie swojej reklamy.

Według Google 1 dolar wydany na AdWords daje firmie 8 dolarów generowanych dzięki wyszukiwarce i AdWords. Pozytywny wpływ Google na poszczególne firmy, miał przynieść całej gospodarce USA 64 mld dolarów w 2010 roku, czyli o 18 proc. więcej niż rok temu - podaje internetowy potentat.

Największa cześć tego pozytywnego wpływu Google została uzyskana w Kalifornii. Wynosi tam 15,2 mld dolarów, które stały się udziałem około 288 000 firm korzystających z pomocy wyszukiwarki i AdWords.