Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google testuje VoIP w usłudze Gmail

Możliwe, że już za jakiś czas usługa mailowa Google wzbogaci się o możliwość wykonywania normalnych połączeń telefonicznych. Testy nowej funkcji już są prowadzone.

Informacje na ten temat oraz screen z testów zamieścił CNET. Z doniesień wynika, że Google planuje dalej przekształcać usługę Gmail w kombajn do komunikacji. Już teraz, prócz maila użytkownicy mają do dyspozycji między innymi czat i wideoczat.

Obecnie trwają testy kolejnej usługi - połączeń telefonicznych. Ze zdjęć krążących w Sieci można wywnioskować, że nowa funkcja będzie umożliwiała wykonywanie standardowych połączeń w technologii VoIP. Usługa jest obecnie testowana, a Google nie na razie stroni od wypowiadania się w tej sprawie.

Obecnie wiadomo jedynie, że połączenia wykonywane pomiędzy użytkownikami Gmaila na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady są darmowe oraz, że testujący usługę nie muszą mieć konta w Google Voice. Nie jest na razie jasne czy usługa ta będzie płatna. Możliwe, że Google wprowadzi system poboru opłat podobny do tego stosowanego przez Skype.