Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google szykuje nowe rozwiązania reklamowe dla komórek

Google wprowadzi niebawem nowe rozwiązania reklamowe dla mobilnego internetu. Firma eksperymentuje z reklamą w komórkach przede wszystkim w Japonii, gdzie kolorowe logo giganta jest obecne na ok. 71 mln telefonów.

Google zaprezentowało swój pierwszy mobilny system reklamy tekstowej w kwietniu zeszłego roku w Japonii. -To rozwiązanie sprawdziło się wyjątkowo dobrze- mówi Deep Nishar, odpowiedzialny w Google za urządzenia przenośne.

-Mobilny internet to biznes w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Nie jesteśmy do końca pewni w którym kierunku będzie się rozwijał. Mobilne reklamy tekstowe sprawdzają się świetnie, także nadal będziemy podążać tą ścieżką. Polecałbym bacznie przyglądać się temu obszarowi rynku, Google przygotowuje wiele innowacyjnych rozwiązań -mówił Nishar na konferencji dotyczącej przyszłości rynku mobile.

Mobilne reklamy Google to dwie linijki tekstu zawierające maksymalnie 18 znaków. Pojawiają się, gdy użytkownik komórki korzysta z mobilnej wersji wyszukiwarki Google. Mogą łączyć zarówno z mobilną wersją serwisu reklamodawcy jak i z edycją przystosowaną do oglądania na ekranach pecetów.

Google podpisało umowę z dwoma największymi operatorami komórkowymi w Japonii - NTT DoCoMo Inc. i KDDI Corp, którzy mają w rękach 84% rynku. Okienko wyszukiwania Google pojawia się na ok. 71 mln japońskich komórek. Reszta rynku należy do Yahoo, którego wyszukiwarka pojawia się w urządzeniach operatora Softbank Mobile Corp. Yahoo jest także największym udziałowcem Softbank.

Google współpracuje również z producentami telefonów komórkowych. W poprzednim kwartale sfinalizowało umowy z Samsungiem oraz LG Electronics.

Patrz także:

Google: Zaufaj nam

Aktualizacja: 24 kwietnia 2007 17:00

Własnie dodaliśmy materiał wideo ilustrujący newsa.