Google+ szybko zdobywa popularność, ale użytkownicy rzadko go odwiedzają

Google pochwalił się niedawno, że osiągnął ponad 10 milionów użytkowników. Obecnie szanuje się, że Google+ ma już nawet 18 milionów kont. Tempo popularyzacji iście błyskawiczne, ale wygląda na to, że użytkownicy Googole + rzadko przebywają na Google+.

Google+ szybko zdobywa popularność, ale użytkownicy rzadko go odwiedzają

Google

Google+ zdobył 10 milionów użytkowników w 16 dni, ale...Experian Hitwise, firma śledząca ruch w sieci, podała, że po pierwszej fali wzrostu popularności, spada ruch na Google+ - zarejestrowani użytkownicy rzadko odwiedzają nowy serwis społecznościowy Google.

Kilka ciekawostek o ruchu w Google+

56 proc. wejść do Google+ pochodzi ze stron Google, a 34 proc. z wyszukiwarki Google. Najwięcej użytkowników Google+ mieszka w rejonie Los Angeles, na drugim miejscu znalazł się Nowy Jork, a na trzecim San Francisco. Co ciekawe, wciąż większość odwiedzających stanowią mężczyźni (57 proc.).

Google+ jak Google Buzz?

Czy spadek wizyt w ostatnim czasie oznacza, że Google+ powtarza drogę nieudanej społecznościowej usługi Google Buzz? Na początku był duży wzrost użytkowników, tropicieli nowości, a potem nastąpił szybki spadek. Nie wydaje mi się. Może ruch się dopiero zwiększy - to na razie serwis w wersji beta. Google+ zapowiedział, że niedługo wprowadzi zweryfikowane konta dla celebrytów.

Google+ na rozdrożu - internauci czekają na rozwój wydarzeń

Fakt - sam na Google+ zaglądałem do tej pory rzadko. Dlaczego? Nie dlatego, ze serwis jest zły - wręcz przeciwnie. Według mnie nowy serwis Google jest bardzo udany, problem w tym, że niewiele jeszcze na nim jest. Google+ jest w takim okresie przejściowym. Ludzie obserwują, co się wydarzy.

Źródło: Business Insider