Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google ma nowego szefa finansów. Pierwszego

Działająca od 1998 roku Google mianowała swojego pierwszego w historii dyrektora ds. finansowych. Został nim George Reyes, wcześniej piastujący to stanowisko w Sun Microsystems. Wszyscy zastanawiają się, czy są to przygotowania do wejścia na giełdę.

Od chwili powstania w 1998 roku, założone przez Larry’ego Page’a i Sergey’a Brina Google, nie posiadało dyrektora ds. finansowych. Teraz został nim George Reyes, pełniący wcześniej taką funkcję w Sun Microsystems. Nominacja ta nie jest przypadkowa – dyrektorem wykonawczym Google jest w chwili obecnej Eric Schmidt, współpracujący wcześniej w Sun z Reyesem jako dyrektor ds. technologii.

Informacja o nominacji na wakujące stanowisko ponowiła spekulacje na temat rychłej oferty publicznej Google. Firma natychmiast zaprzeczyła, aby w najbliższym czasie miała takie plany. Google jest jedną z nielicznych firm, które nie zdecydowały się na publiczną sprzedaż akcji w czasach dotcomowej gorączki. Firma nie publikuje sprawozdań finansowych, poinformowała jedynie ostatnio, że przez ostatnich 6 kwartałów była zyskowna. Google jest obecnie czwarta pod względem liczby odwiedzin witryną na świecie (po AOL, MSN i Yahoo). Uzyskuje przychody z reklamy i licencjonowania swojego mechanizmu wyszukiwawczego m.in. w AOL TW, Yahoo i AskJeeves.

W czerwcu 1999 roku Google otrzymało od funduszy vc Kleiner Perkins Caufield & Byers oraz Sequoia w ramach kolejnej rundy finansowania 25 mln USD. Do inwestorów firmy należą ponad Uniwersytet Stanforda i współzałożyciel Sun Microsystems, Andy Bechtolsheim.