Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google już nie pyta... w serwisie Answers

Google rezygnuje z dalszego rozwoju serwisu Answers, w którym internauci mogli zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi od wyselekcjonowanej grupy użytkowników. Tymczasem Yahoo! odpowiedzi z analogicznego serwisu umieszcza pod wynikami swojej wyszukiwarki.

Google napisało dzisiaj na oficjalnym blogu firmowym, że w tym tygodniu zaprzestanie przyjmowania nowych pytań do serwisu Answers. Firma rezygnuje tym samym z dalszego rozwoju serwisu i skupia się na innych metodach ulepszenia wyników wyszukiwania.

Google Answers to serwis, w którym internauci mogli zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi od wyselekcjonowanej grupy użytkowników. Prawdopodobną przyczyną niewielkiej popularności serwisu Answers były opłaty. Internauci uzyskiwali odpowiedzi od grupy ponad 500 wybranych ekspertów i decydowali jaką najwyższą kwotę gotowi są zapłacić za odpowiedź.

Z kolei największy rywal Google, firma Yahoo! intensywnie rozwija serwis, w którym wiedzę dostarczają internauci. Zawiera on już ponad 65 mln odpowiedzi na 7 mln pytań. W odróżnieniu od Google Answers, na zadawane pytania może odpowiadać każdy użytkownik serwisu. Informacje z Yahoo! Answers są od niedawna prezentowane pod wynikami wyszukiwarki Yahoo! Search.

Yahoo! Answers ma swoje polskie odpowiedniki, między innymi serwisy pytamy.pl oraz zadajpytanie.pl.

Korekta

Dodaliśmy do tekstu informacje dotyczące opłat związanych z korzystaniem z serwisu Google Answers.