Google i eBay deklarują współpracę

Google oraz eBay podpisały wieloletnią umowę o współpracy. Google będzie jedynym dostawcą reklam tekstowych wyświetlanych na eBay na całym świecie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. W ramach umowy firmy zobowiązały się również do wspólnego wykorzystania funkcji "kliknij aby zadzwonić" ("click-to-call").

Przycisk umożliwiający dokonywanie połączeń za pomocą komunikatora głosowego Google Talk pojawi się w serwisie aukcyjnym. Do tej pory taką możliwość mieli tylko użytkownicy Skype'a, który należy do eBay. Z kolei opcja dzwonienia za pośrednictwem komunikatora pojawi się w rozwiązaniach Google m. in. w narzędziu dla przeglądarek Google Toolbar. Firmy pracują również nad współpracą komunikatorów Google Talk i Skype w zakresie wiadomości tekstowych.

Firmy poinformowały, że warunki finansowe dla określonych elementów składowych umowy obejmują podział przychodów. Więcej szczegółów nie podano.

Współpraca w zakresie funkcji "kliknij aby zadzwonić" ma nastąpić z początkiem roku 2007.

Google Polska również zapowiada, że efekty umowy będą widoczne w przyszłym roku. Niestety, zgodnie z polityką informacyjną Google Polska, nie są znane żadne szczegóły dotyczące zakresu współpracy między spółkami na polskim rynku.