Google bije finansowe rekordy - 9 miliardów USD przychodu

Google podało właśnie swoje wyniki finansowe za II kwartał 2011 roku roku. I okazuje się, że Google nie tylko zarobiło ogromne pieniądze, ale pobiło nawet swój rekord przychodów.

Google bije finansowe rekordy - 9 miliardów USD przychodu
Google logo

Google może się cieszyć nie tylko z udanego uruchomienia serwisu społecznościowego Google+.

Rekordowy kwartał Google

Koncern Google w Q2 (drugi kwartał) tego roku na czysto zarobił 2,51 miliarda USD (zysk netto). Rok temu w tym samym okresie Google miał “tylko" 1,85 miliarda USD zysku. Ale to nie wszystko - w tym samym czasie Google zwiększyło ogólne przychody z 6,82 miliarda USD do 9,03 miliarda USD - to absolutny rekord koncernu.

Google bije finansowe rekordy - 9 miliardów USD przychodu

Rekordowy przychód Google

Ilu pracowników zatrudnia Google?

Koncern z Mountain View poinformował też, że pod koniec czerwca miał 28.768 pracowników (na pełnym etacie). Zatrudnienie w tym roku więc wzrosło, bo jeszcze w pierwszym kwartale tego roku wynosiło 26.316.

Google osiągnął największy sukces w całej historii IT? (komentarz)

Google to firma, która od lat budzi mój podziw. W przeciągu jednej dekady stała się światowym gigantem, zarabiającym miliardy dolarów, a do tej pory nie wyciągnęła z kieszeni zwykłego użytkownika ani centa (lub grosza jak kto woli). Gdy się nad tym zastanowimy, sukces Google jest niesamowity. Chociaż Apple czy Microsoft są dużo starszymi koncernami niż Google, (gdy Google startował to one były potęgami), chociaż za swoje produkty Microsoft i Apple pobierali od użytkowników bajońskie sumy, to Google zdołało im nie tylko dorównać, ale nawet przebić. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że udało się im tego dokonać bez żadnego wsparcia finansowego od zwykłych posiadaczy komputerów.

Jak koncerny z Redmond i Cupertino poradziłyby sobie bez pieniędzy swoich użytkowników? Co by było gdyby Microsoft oferował Windows i Office za darmo? A co by było, gdyby Apple rozdawał Maki i inne urządzenia za darmo? Google od zwykłego użytkownika internetu nie zabrał nawet grosza - to chyba najbardziej imponujący sukces w historii świata IT.